ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

  Gminy    Powiat Siemiatycki

Gmina Siemiatycze położona jest wokół miasta Siemiatycze, na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej. Południowa część granicy leży na rzece Bug. Jest to gmina o charakterze rolniczo - wypoczynkowym.


 

Gmina Perlejewo to gmina wiejska w województwie podlaskim (południowa część województwa), w powiecie siemiatyckim o powierzchni 106,32 km² z liczbą ludności 3287 (dane za rok 2004). Gmina przylega do rzeki Bug. Dobra sieć dróg o nawierzchni bitumicznej plasuje ją na dobrym poziomie , jeśli chodzi o drogi w województwie. Ponad połowa gospodarstw posiada wodociąg. W gminie Perlejewo znajduje się kilka sklepów spożywczych, przystanek autobusowy, ośrodek zdrowia, szkoła podstawowa, gimnazjum, Bank Spółdzielczy, Urząd Pocztowy, stacja paliw i tartak. Przez wieś przepływa rzeczka Pełchówka, lewy dopływ Nurca.


 

Nurzec Stacja - to wieś i gmina położona na wschód od miasta Siemiatycze. Gmina zajmuje powierzchnię 214 km2 i zamieszkana jest przez około 5700 mieszkańców skupionych w 27 miejscowościach.


 

Gmina Milejczyce to gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie białostockim. Siedziba gminy to Milejczyce. Gminę zamieszkuje 2 tys. osób.


 

Gmina Mielnik jest najbardziej na południe wysuniętą gminą województwa podlaskiego. Od wschodu graniczy z Białorusią, zaś na południu - z województwami: mazowieckim i lubelskim, gdzie naturalną granicę stanowi rzeka Bug. Więcej informacji na stronie: http://www.mielnik.com.pl/charakterystyka/


 

Gmina Grodzisk to gmina wiejska w województwie podlaskim, w powiecie siemiatyckim. Siedziba gminy to Grodzisk. Gminę zamieszkuje około 4 tys osób. Powierzchnia Gminy to 203,21 km².


 

Gmina Drohiczyn położona jest w południowo-zachodniej części województwa podlaskiego. Sąsiaduje z gminami: Siemiatycze, Grodzisk, Perlejewo (podlaskie). Południową i zachodnią granicę gminy stanowi rzeka Bug, za która leżą gminy Sterdyń, Jabłonna Lacka, Repki, Korczew, Platerów oraz Sarnaki (woj. mazowieckie).