ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

  Gminy    Powiat Bielski

Gmina Wyszki jest gminą o charakterze typowo rolniczym. Położona jest w środkowozachodniej części województwa podlaskiego. Zajmuje powierzchnię 207 km kw. i liczy około 5tys. mieszkańców. Swoim zasięgiem obejmuje 59 wsi. Znaczną część gminy - 22% stanowią lasy. Istotnym z ekologiczno-turystycznego punktu widzenia, jest fakt, iż część gminy należy do Narwiańskiego Parku Krajobrazowego, co może przyczynić się w przyszłych latach do rozwoju turystyki i agroturystyki. Warunki przyrodnicze sprzyjają turystyce wypoczynkowej. Dogodne tereny do rozwoju turystyki znajdują się nad Narwią w okolicach Samułek i Strabli.


 

Gmina Rudka jest położona w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego, sąsiadując z gminą Brańsk, Ciechanowiec, Grodzisk, Klukowo. Rudka jest siedzibą nadleśnictwa. 38 proc. terenu gminy zajmują lasy. Okoliczne tereny sprzyjają rozwojowi agroturystyki oraz drobnego przemysłu drzewnego, który nie szkodziłby środowisku.


 

Gmina wiejska POWIERZCHNIA - 15 968 ha LICZBA LUDNOŚCI - 3 443 Gmina Orla położona jest w południowo wschodniej części województwa podlaskiego w powiecie bielskim. Od wschodu graniczy z gminami: Czyże i Dubicze Cerkiewne, od północy z gminą Bielsk Podlaski, od zachodu z gminą Boćki a od południa z gminą Kleszczele. Siedziba gminy – Orla, dawne miasto obecnie wieś, leży 12 km na południowy wschód od Bielska Podlaskiego, na prawym brzegu rzeki Orlanka.


 

Brańsk znajduje się w województwie podlaskim, w powiecie bielskim. Miasto oddalone jest od: Bielska Podl. - 24km Białegostoku - 61-70km Białowieży - 50km Warszawy - 180-200km Liczba mieszkańców 4026


 

Gmina Boćki leży nad urokliwą rzeką Nurzec, wokół krótkiej rozciągają się malownicze pola, lasy pełne zwierza i darów natury. Ten nieskażony cywilizacją zakątek zachęca do rozwoju agroturystyki.


 

Gmina Wiejska Bielsk Podlaski położona jest na Równinie Bielskiej w południowej części woj. podlaskiego. Od północy okala ją Dolina Górnej Narwi, zaś od wschodu Puszcza Białowieska. Nie zdewastowane ekologicznie okolice, jak i też sam teren gminy, posiadają autentyczne walory rekreacyjne i turystyczne. Gmina położona jest na styku kultury białoruskiej, polskiej i ukraińskiej. Ta różnorodność przejawia się w folklorze, architekturze i wyznaniu religijnym zamieszkującej tu społeczności. Główna baza turystyczna znajduje się w Ploskach.