ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

  Szlaki turystyczne    rowerowe

Turystyka rowerowa najlepiej rozwija się na Suwalszczyźnie, czemu sprzyja liczna sieć utwardzonych dróg oraz trasy rowerowe w Suwalskim Parku Krajobrazowym, Wigierskim Parku Narodowym i w okolicznych gminach, chociaż drogi leśne i ścieżki Puszczy Knyszyńskiej i doliny Biebrzy również przyciagają wielu miłośników dwóch kółek. W Białymstoku powstają ścieżki rowerowe i szlaki rowerowe poza miasto. Ten rodzaj turystyki pozwala na szybkie przemieszczanie się od miejscowości obfitujących w zabytki do obszarów najbardziej interesujących pod względem przyrodniczym, co stanowi duże urozmaicenie. Trasy w okolicach Białegostoku są dobrze opisane na stronach http://www.eko.podlasie.pl/bialystok Przez teren województwa podlaskiego przebiegają rowerowe szlaki międzynarodowe: E 11, Trasa Hanzeatycka, Eurowelle.


 

Niebieski 33 - kilometrowy szlak rozpoczyna się nieopodal przebiegu szlaku rowerowego Euro Velo R - 11 i prowadzi do Ośrodka ,,Brama na Bagna" w Strękowej Górze, a następnie do Biebrzańskiego Parku Narodowego.


 

Szlak rowerowy o kolorze żółtym i długości 33 km łączy Ośrodek ,,Brama na Bagna" w Strękowej Górze z Narwiańskim Parkiem Narodowym.


 

Szlak zielony o długości 19,5 km prezentuje ,,w pigułce" walory przyrodnicze i krajobrazowe doliny Narwi oraz obrzeży Biebrzańskiego Parku Narodowego.


 

Szlak o długości 20 km, znaki zielone, łączy Białystok z Narwiańskim Parkiem Narodowym.


 

2 dniowa trasa o długości 90 km, niebieskie znaki, centralna część woj. podlaskiego.


 

Podróżując szlakiem można zwiedzić aż trzy Parki Narodowe: Białowieski, Narwiański i Biebrzański.