ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Ośrodki edukacji ekologicznej

Ośrodek Edukacji Ekologicznej "Brama na Bagna" w Strękowej Górze nad Narwią jest położony na skraju Biebrzańskiego Parku Narodowego, w niedalekim sąsiedztwie Narwiańskiego Parku Narodowego oraz Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Ośrodek oferuje zajęcia edukacyjne łączące ekologię, regionalizm i technologie ochrony środowiska.


 

Ośrodek zlokalizowany w małej wsi położonej na skraju Puszczy Białowieskiej oraz w bezpośnim sąsiedztwie zalewu Siemianówka.


 

Ośrodek położony w malowniczym miejscu na skraju wsi Kozłówka między Grajewem a Rajgrodem, pomiędzy Biebrzańskim Parkiem Narodowym a pojezierzem Augustowskim.


 

W dolinie rzeki Sokołdy pośród pól, łąk i lasów czekają na gości miejsca noclegowe w drewnianym dworku z okresu międzywojennego. Spokojny wypoczynek zapewni otaczający siedlisko park. Płynąca leniwie w dolinie rzeka Sokołda oraz otaczające stawy dają możliwość połowu ryb oraz obserwacje bogatej przyrody. Na terenie gospodarstwa spotkać można wiele rzadkich gatunków ptaków i zwierząt.


 

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych Nadleśnictwo Augustów zaprasza do izby edukacji leśnej „W Puszczy Głuszca” w Studzienicznej.


 

Ośrodek ten powstał w grudniu 2006 roku na terenie nadleśnictwa Krynki. W muzeum znajdują się zwierzęta, ptaki i owady.