ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Budownictwo

Prezentujemy wybrane zakłady zajmujące się budownictwem opartym o naturalne materiały i proekologiczne rozwiązania.


 

Na rynku dostępnych jest coraz więcej technologii sprzyjających ochronie środowiska, chociaż nadal są słabo znane. Do ich upowszechnienia przyczyniają się działania organizacji pozarządowych oraz firm wprowadzających swoje produkty na Polski rynek. Jedną z takich inicjatyw jest Centrum Zielonych Technologii.


 

Nowe technologie wykorzystujące energię słoneczną lub pozyskiwaną ze spalania biomasy są coraz szerzej obecne na polskim rynku, ich ceny spadają, a atrakcyjność rośnie. Warto się nad nimi zastanowić budując lub remontując dom, bo to inwestycja na lata, a już teraz widać że tradycyjne metody pozyskiwania energii z węgla czy ropy naftowej stają się coraz droższe, i nie oszukujmy się, ich ceny nadal będą rosnąć.


 

Gdy wpiszemy w Google frazę „sustainable design” otrzymujemy ok. 60 milionów wyników. Analogicznie na zapytanie „ekologia w budownictwie” wyszukiwarka podaje zaledwie kilkaset odpowiedzi. Na zachodzie ekologia w budownictwie robi furorę – jest traktowana jako jedna z dziedzin biznesu, przedsiębiorcy dobrze wiedzą, że dbałość o środowisko, energooszczędność i recykling przekładają się na wymierne finansowe wyniki firm.