ZIELONE WROTA

Ośrodek edukacji ekologicznej "Leśna Dolina"

W dolinie rzeki Sokołdy pośród pól, łąk i lasów czekają na gości miejsca noclegowe w drewnianym dworku z okresu międzywojennego. Spokojny wypoczynek zapewni otaczający siedlisko park. Płynąca leniwie w dolinie rzeka Sokołda oraz otaczające stawy dają możliwość połowu ryb oraz obserwacje bogatej przyrody. Na terenie gospodarstwa spotkać można wiele rzadkich gatunków ptaków i zwierząt.


Ośrodek prowadzony przy ekologicznym gospodarstwie rolnym, posiadającym certyfikowane uprawy warzyw i owoców oraz hodowlę ryb.


Zajęcia edukacyjne prezentują sposoby upraw rolnych zgodnych z zasadami ekologii oraz ekosystem łąkowy i leśny.


Już od maja okolica wypełnia się rechotem tysięcy żab, śpiewem wielu gatunków ptaków, klekotem bocianów. Przy odrobinie szczęścia spotkać można wydrę, lisa, bobra, przechodzącego łosia lub sarnę. Żeremie bobrów znajduje się około 300 m od siedliska.


Ośrodek prowadzony jest przez Eugeniusza Wiśniewskiego z Podlaskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Kuryłach.


Pokoje 2 i 4 osobowe, miejsce do rozbicia namiotów, śniadania i kolacje, obiady na zamówienie, potrawy kuchni regionalnej, stawy wędkarskie z miejscem na smażenie ryb, sprzęt wędkarski, specjalne miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci, basen odkryty, umożliwiamy kontakt ze zwierzętami gospodarczymi, uczestniczenie w pracach gospodarskich.

Rowery, przejażdżki wozami i saniami, narty biegowe, wycieczki po okolicy z przewodnikiem

 

Kontakt:

Eugeniusz Wiśniewski, Kuryły 3 k/Sokółki, tel. (85)7112049
www.psa.org.pl