ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Konkursy, wystawy, szkolenia

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group" zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie „NAJLEPSZE PROJEKTY". Celem konkursu jest promocja projektów wykorzystujących Fundusze Europejskie, które w sposób modelowy i efektywny przyczyniły się do zrównoważonego rozwoju kraju na poziomie regionalnym i lokalnym.


 

Lokalna Organizacja Turystyczna „Brama na Bagna” w Strękowej Górze nad Narwią w ramach projektu „Zmienia się klimat, zmieńmy się my!” organizuje konkurs na najlepszy scenariusz zajęć edukacyjnych o tematyce zmian klimatycznych na świecie. Termin nadsyłania prac: 31 października 2008. Konkurs jest adresowany do nauczycieli wszystkich typów szkół oraz osób zajmujących się edukacją ekologiczną w województwie podlaskim.


 

Po raz trzeci w Polsce organizowana jest akcja ekologiczna "ZIEMIA- PLANETA KOBIET", w której nagradzane są kobiety robiące coś dobrego dla środowiska i dla społeczności lokalnych.


 

Koalicja Klimatyczna ogłasza konkurs dla dziennikarzy na najlepszy materiał na temat zmian klimatu.


 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla szkól z miast uczestniczących w kampanii, promującym Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu.


 

Konkurs skierowany jest do dzieci łomżyńskich szkół podstawowych i gimnazjów. Przedsięwzięcie zorganizowane jest w ramach programu "Artystyczne ścieżki"- cyklu działań profilaktycznych promujących zdrowy tryb życia, realizowane ze środków publicznych z Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na 2008 rok.


 

Lokalna Organizacja Turystyczna „Brama na Bagna” zaprasza na bezpłatne 20-godzinne warsztaty dla nauczycieli w ramach projektu „Zmienia się klimat, zmieńmy się my!”.


 

Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Geografii przy Stowarzyszeniu Oswiatowców Polskich w Toruniu wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Społeczno- Gospodarczego „Wiedza”, uprzejmie zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach dla metodyków i nauczycieli geografii w dniach 26-27 września (piątek-sobota) 2008r. na temat: „DYNAMICZNE ZMIANY KLIMATYCZNE W POLSCE I NA SWIECIE W EDUKACJI GEOGRAFICZNEJ”


 

Wigierski Park Narodowy przedłuża termin nadsyłania prac na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pod hasłem "Wśród lasów i jezior".


 

6 września 2008 roku odbędą się III Mistrzostwa Europy i VII Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody "Biebrzańskie Sianokosy".