ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Konkursy, wystawy, szkolenia

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu województwa podlaskiego. Celem konkursu jest m.in. zachęcenie uczniów i nauczycieli do aktywnego zainteresowania się tematyką Unii Europejskiej, w szczególności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Skierowanie uwagi dzieci i młodzieży na zmiany jakie nastąpią w naszym województwie dzięki realizacji RPOWP a ponadto jego promocja wśród mieszkańców regionu.


 

Może Twój przodek nosił tradycyjne ludowe stroje? Pradziadek był kolejarzem, a prababcia tkała na krosnach? Ktoś był podróżnikiem, przybył z dalekiego kraju? Poszukaj ciekawostek związanych z pochodzeniem Twojej rodziny, sięgnij do obyczajów regionu, w którym żyjesz! Opisz to, namaluj, stwórz komiks albo stronę internetową! Czekają atrakcyjne nagrody !


 

Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć wraz ze Stowarzyszeniem na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group" zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie „NAJLEPSZE PROJEKTY". Celem konkursu jest promocja projektów wykorzystujących Fundusze Europejskie, które w sposób modelowy i efektywny przyczyniły się do zrównoważonego rozwoju kraju na poziomie regionalnym i lokalnym.


 

Po raz trzeci w Polsce organizowana jest akcja ekologiczna "ZIEMIA- PLANETA KOBIET", w której nagradzane są kobiety robiące coś dobrego dla środowiska i dla społeczności lokalnych.


 

Koalicja Klimatyczna ogłasza konkurs dla dziennikarzy na najlepszy materiał na temat zmian klimatu.


 

Lokalna Organizacja Turystyczna „Brama na Bagna” zaprasza na bezpłatne 20-godzinne warsztaty dla nauczycieli w ramach projektu „Zmienia się klimat, zmieńmy się my!”.


 

6 września 2008 roku odbędą się III Mistrzostwa Europy i VII Mistrzostwa Polski w Koszeniu Bagiennych Łąk dla Przyrody "Biebrzańskie Sianokosy".


 

Gmina Łapy organizuje konkurs na "Najlepszy produkt lokalny", którego rozstrzygnięcie odbędzie się podczas Dożynek z Produktem lokalym - Gminy Łapy.


 

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłasza konkurs fotograficzny pt.: "ZPORRe zmiany w regionach". Konkurs jest wyrazem wspierania przez MRR inicjatyw mających na celu informowanie polskiego społeczeństwa o wykorzystaniu funduszy strukturalnych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.


 

Wyjeżdżasz gdzieś na wakacje? Nie wyjeżdżasz, lecz mimo to nie rozstajesz się z aparatem fotograficznym? Polska Fundacja im. Roberta Schumana przygotowała konkurs dla Ciebie! Najlepsze prace będą opublikowane w magazynie Fundacji - Polskim Kalendarzu Europejskim.