ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Konkursy, wystawy, szkolenia

Centrum Nauki Kopernik i Fundacja Partners Polska ogłaszają konkurs „Wystrzałowa lekcja” na scenariusz lekcji z użyciem eksperymentu. Konkurs jest skierowany do nauczycieli biologii, chemii lub fizyki i astronomii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


 

Wigierski Park Narodowy zaprasza wszystkich chętnych – od lat 5 do 105 - na letnie spotkania z przyrodą. W programie warsztaty przyrodnicze, wycieczki rowerowe, warsztaty fotograficzne, konkurs fotograficzny i pokazy filmów.


 

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska ogłosiła konkurs dla szkół na stoisko promujące rozwiązania ekologiczne szkoły. Nagrodą jest możliwość prezentacji podczas Green Week - Zielonego Tygodnia w Brukseli.


 

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska ogłasza konkurs dla szkół, które pragną się ubiegać o miano Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej (LCAE) i o międzynarodowe certyfikaty "Zielonej Flagi". Wyróżnienia te są przyznawane szkołom, które w szczególny sposób aktywnie realizują działania związane z ochroną środowiska w najbliższym otoczeniu. Zgłoszenia można nadsyłać do końca kwietnia 2008.


 

Fundacja Nasza Ziemia ogłasza konkurs na przygotowanie i zorganizowanie w Pierwszy Dzień Wiosny wycieczek, wypraw lub happeningów promujących poszanowanie środowiska, do udziału w których zaproszone zostaną także lokalne społeczności i lokalne media.


 

Spółdzielnia Produkcyjno - Handlowa KRYNKA zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Podlasie - ludzie, przyroda, kultura".


 

Loteria adresowana jest do wszystkich odwiedzających teren Wigierskiego Parku Narodowego.


 

Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ogłasza IX edycję Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku".


 

Suwalski Park Krajobrazowy (SPK) zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu Parku i szkół leżących w otulinie parku do udziału w konkursie plastycznym.


 

Konkurs jest organizowany w ramach Międzynarodowej Konferencji "Water and Youth", która odbędzie się w kwietniu 2007 roku w Buenos Aires w Argentynie.