ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Konkursy, wystawy, szkolenia

Redakcja kwartalnika Matecznik Białowieski zaprasza swoich czytelników do udziału w konkursach. Do wygrania nagrody książkowe.


 

Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Ratujmy Beskidzkie Lasy". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Beskidzkim lasom grozi katastrofa. Masowo obumierają drzewostany świerkowe. Musimy odtworzyć pierwotnie występujące wielogatunkowe lasy. Przyłącz się do nas.


 

Klub Kultury "Zastów" zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim: "Cztery pory roku - jesień". Prace będą przyjmowane do 7 listopada 2008 w Warszawie. Adresatami konkursu są placówki kultury, placówki oświaty, osoby indywidualne.


 

Białowieski Park Narodowy zaprasza gimnazjalistów z terenu całej Polski do uczestnictwa w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Ekologicznej: "Bioróżnorodność i formy ochrony przyrody w Polsce"


 

Centrum Nauki Kopernik i Fundacja Partners Polska ogłaszają konkurs „Wystrzałowa lekcja” na scenariusz lekcji z użyciem eksperymentu. Konkurs jest skierowany do nauczycieli biologii, chemii lub fizyki i astronomii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Autorzy zapraszają na otwarcie wystawy poplenerowej letnich warsztatów malarsko-fotograficznych ph. "Ochrona ginącej przyrody poprzez sztukę" edycja X pt. "Drzwi do lasu".


 

Po raz trzeci w Polsce organizowana jest akcja ekologiczna "ZIEMIA- PLANETA KOBIET", w której nagradzane są kobiety robiące coś dobrego dla środowiska i dla społeczności lokalnych.


 

Koalicja Klimatyczna ogłasza konkurs dla dziennikarzy na najlepszy materiał na temat zmian klimatu.


 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla szkól z miast uczestniczących w kampanii, promującym Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu.


 

Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Geografii przy Stowarzyszeniu Oswiatowców Polskich w Toruniu wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Społeczno- Gospodarczego „Wiedza”, uprzejmie zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach dla metodyków i nauczycieli geografii w dniach 26-27 września (piątek-sobota) 2008r. na temat: „DYNAMICZNE ZMIANY KLIMATYCZNE W POLSCE I NA SWIECIE W EDUKACJI GEOGRAFICZNEJ”