ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Konkursy, wystawy, szkolenia

Wigierski Park Narodowy w ramach Letniej Akademii Przyrody zaprasza na warsztaty fotograficzne dla początkujących fotografików - miłośników przyrody.


 

Wigierski Park Narodowy zaprasza do udziału w Ogólopolskim Konkursie Fotograficznym.


 

Dom Europejski przy Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Opolu organizuje konkurs fotograficzny pt. „Wiele kultur – jedna Europa”.


 

W dniach 23.05 - 5.06.2008 w Białymstoku odbędzie się VI Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki stał się już regionalną tradycją. Po raz szósty mieszkańcy regionu spotykają się z szeroką popularyzacją i promocją osiągnięć naukowych i artystycznych. Szczególnie cieszy rosnący zasięg Festiwalu. Obok wyższych uczelni, w tym roku w gronie organizatorów znalazły się również inne instytucje naukowe i kulturalne regionu a liczba zgłoszonych imprez przekroczyła 400.


 

Noc Muzeów to ogólnoświatowe wydarzenie kulturalne polegające na zwiedzeniu muzeów i galerii o nietypowej, nocnej porze. Pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 1997 r. w Berlinie. Ogromny sukces imprezy spowodował, że w następnych latach podobne prezentacje zaczęto organizować w innych miejscach muzealnych. Obecnie organizuje je ponad 120 miast Europy. W Polsce pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 2004 r. w Krakowie. W roku 2007 uczestniczyło w niej kilkaset muzeów i galerii z całej Polski. Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego uczestniczy w tej imprezie po raz pierwszy.


 

W najbliższą niedzielę, 11 maja w godzinach od 11.00 do 17.00 na terenie Białostockiego Muzeum Wsi w Osowiczach odbędzie się festyn „Zielone Świątki w Skansenie” – zorganizowany wspólnie przez Muzeum Podlaskie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.


 

Portal GazetaAutorow.pl i Rada Główna Stowarzyszenia Autorów Polskich ogłaszają II Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pod hasłem " Polska - jakiej nie znamy ". Prace można nadsyłać do 30 września 2008.


 

Klub Sztuki Opery i Filharmonii Podlaskiej zaprasza 4 maja o godz. 16.00 na Replikę II Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów - Wizna 2002r., cz. II.


 

Dom Pracy Twórczej w Wigrach zaprasza na Majówkę Wigierską w dniach 1- 4 maja. Majówka Wigierska to cykl wydarzeń artystycznych promujących dziedzictwo kulturalne regionu oraz promujące narodowe tradycje patriotyczne. To jednocześnie połączenie oferty kulturalnej skierowanej do szerokiego kręgu odbiorców.


 

Biebrzański Park Narodowy zaprasza 4 maja nad Biebrzę w Osowcu-Twierdzy na X Biebrzańskie Targi Twórczości i Sztuki Ludowej.