ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Konkursy, wystawy, szkolenia

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu województwa podlaskiego. Celem konkursu jest m.in. zachęcenie uczniów i nauczycieli do aktywnego zainteresowania się tematyką Unii Europejskiej, w szczególności Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Skierowanie uwagi dzieci i młodzieży na zmiany jakie nastąpią w naszym województwie dzięki realizacji RPOWP a ponadto jego promocja wśród mieszkańców regionu.


 

Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. "Ratujmy Beskidzkie Lasy". Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Beskidzkim lasom grozi katastrofa. Masowo obumierają drzewostany świerkowe. Musimy odtworzyć pierwotnie występujące wielogatunkowe lasy. Przyłącz się do nas.


 

Może Twój przodek nosił tradycyjne ludowe stroje? Pradziadek był kolejarzem, a prababcia tkała na krosnach? Ktoś był podróżnikiem, przybył z dalekiego kraju? Poszukaj ciekawostek związanych z pochodzeniem Twojej rodziny, sięgnij do obyczajów regionu, w którym żyjesz! Opisz to, namaluj, stwórz komiks albo stronę internetową! Czekają atrakcyjne nagrody !


 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku oraz Autorzy zapraszają na otwarcie wystawy poplenerowej letnich warsztatów malarsko-fotograficznych ph. "Ochrona ginącej przyrody poprzez sztukę" edycja X pt. "Drzwi do lasu".


 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym dla szkól z miast uczestniczących w kampanii, promującym Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu.


 

Konkurs skierowany jest do dzieci łomżyńskich szkół podstawowych i gimnazjów. Przedsięwzięcie zorganizowane jest w ramach programu "Artystyczne ścieżki"- cyklu działań profilaktycznych promujących zdrowy tryb życia, realizowane ze środków publicznych z Łomżyńskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Patologii Społecznej na 2008 rok.


 

Wigierski Park Narodowy przedłuża termin nadsyłania prac na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny pod hasłem "Wśród lasów i jezior".


 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza w dniach 20-30.08.2008r. na X Ogólnopolskie Warsztaty Malarsko – Fotograficzne z cyklu „Ochrona ginącej przyrody poprzez sztukę” - edycja X „Drzwi do rezerwatu”.


 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zaprasza w dniach 11-22 sierpnia 2008r. do Smolnik na warsztaty plastyczne.


 

Wyjeżdżasz gdzieś na wakacje? Nie wyjeżdżasz, lecz mimo to nie rozstajesz się z aparatem fotograficznym? Polska Fundacja im. Roberta Schumana przygotowała konkurs dla Ciebie! Najlepsze prace będą opublikowane w magazynie Fundacji - Polskim Kalendarzu Europejskim.