ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Konkursy, wystawy, szkolenia

Centrum Nauki Kopernik i Fundacja Partners Polska ogłaszają konkurs „Wystrzałowa lekcja” na scenariusz lekcji z użyciem eksperymentu. Konkurs jest skierowany do nauczycieli biologii, chemii lub fizyki i astronomii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


 

Lokalna Organizacja Turystyczna „Brama na Bagna” w Strękowej Górze nad Narwią w ramach projektu „Zmienia się klimat, zmieńmy się my!” organizuje konkurs na najlepszy scenariusz zajęć edukacyjnych o tematyce zmian klimatycznych na świecie. Termin nadsyłania prac: 31 października 2008. Konkurs jest adresowany do nauczycieli wszystkich typów szkół oraz osób zajmujących się edukacją ekologiczną w województwie podlaskim.


 

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska ogłosiła konkurs dla szkół na stoisko promujące rozwiązania ekologiczne szkoły. Nagrodą jest możliwość prezentacji podczas Green Week - Zielonego Tygodnia w Brukseli.


 

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska ogłasza konkurs dla szkół, które pragną się ubiegać o miano Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej (LCAE) i o międzynarodowe certyfikaty "Zielonej Flagi". Wyróżnienia te są przyznawane szkołom, które w szczególny sposób aktywnie realizują działania związane z ochroną środowiska w najbliższym otoczeniu. Zgłoszenia można nadsyłać do końca kwietnia 2008.


 

Fundacja Nasza Ziemia ogłasza konkurs na przygotowanie i zorganizowanie w Pierwszy Dzień Wiosny wycieczek, wypraw lub happeningów promujących poszanowanie środowiska, do udziału w których zaproszone zostaną także lokalne społeczności i lokalne media.


 

Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ogłasza IX edycję Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku".


 

Pod takim tytułem odbędzie się szkolenie dla pracowników gmin.


 

Stowarzyszenie „EKO - INICJATYWA” serdecznie zaprasza na seminarium, pt.: „Alternatywne źródła energii na rzecz rozwoju społeczności lokalnych”, które odbędzie się w Kwidzynie w dniu 31 lipca 2006. W programie zaplanowano wystąpienia przedstawicieli świata nauki, liderów lokalnych działań oraz zarezerwowano czas na dyskusję.