ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Konkursy, wystawy, szkolenia

Wyjeżdżasz gdzieś na wakacje? Nie wyjeżdżasz, lecz mimo to nie rozstajesz się z aparatem fotograficznym? Polska Fundacja im. Roberta Schumana przygotowała konkurs dla Ciebie! Najlepsze prace będą opublikowane w magazynie Fundacji - Polskim Kalendarzu Europejskim.


 

Do 31 maja można zgłaszać zespoły do konkursu edukacyjnego "Drugie życie elektrośmieci" organizowanego przez Europejską Platformę Recyklingu, Polską Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Ogólnopolskim koordynatorem konkursu jest Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym - międzywydziałowa placówka naukowo-dydaktyczna Uniwersytetu Warszawskiego.


 

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska ogłosiła konkurs dla szkół na stoisko promujące rozwiązania ekologiczne szkoły. Nagrodą jest możliwość prezentacji podczas Green Week - Zielonego Tygodnia w Brukseli.


 

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska ogłasza konkurs dla szkół, które pragną się ubiegać o miano Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej (LCAE) i o międzynarodowe certyfikaty "Zielonej Flagi". Wyróżnienia te są przyznawane szkołom, które w szczególny sposób aktywnie realizują działania związane z ochroną środowiska w najbliższym otoczeniu. Zgłoszenia można nadsyłać do końca kwietnia 2008.


 

Fundacja Nasza Ziemia ogłasza konkurs na przygotowanie i zorganizowanie w Pierwszy Dzień Wiosny wycieczek, wypraw lub happeningów promujących poszanowanie środowiska, do udziału w których zaproszone zostaną także lokalne społeczności i lokalne media.


 

Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych ogłasza IX edycję Narodowego Konkursu Ekologicznego "Przyjaźni Środowisku".


 

Organizatorem konkursu jest Fundacja na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek po Napojach RECAL. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów.


 

Można jeszcze wysyłać zgłoszenia do konkursu "Wszystkie śmieci nasze są - baterie 2006". Zbiórka zużytych baterii trwa do 30.05.2007.


 

Fundacja Nasza Ziemia organizuje konkurs ekologiczny pierwszy dzień wiosny.