ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Programy i projekty ekologiczne

Łoś to drugie co do wielkości zwierzę w Polsce. Dorosłe samce mogą ważyć nawet do 400 kg. Dolina Biebrzy to największa ostoja łosia. W okresie jesienno-zimowym łosie przebywają w lasach w pobliżu dróg, bardzo często je przekraczają. Szczególnie niebezpieczna jest droga nr 65 na odcinku Mońki-Grajewo. Corocznie dochodzi tu do wielu kolizji i wypadków drogowych ze zwierzętami. W tym roku na terenie funkcjonowania Powiatowej Komendy Policji w Augustowie, Grajewie, Mońkach i Sokółce odnotowano kilkadziesiąt zdarzeń drogowych, w których uczestniczyły dzikie zwierzęta - kilkanaście z nich to łosie. Zderzenie z łosiem może być tragiczne w skutkach - jak śmiertelny wypadek młodego, 27 letniego mężczyzny w 2007r., którego przyczyną był przechodzący przez jezdnię łoś! Ofiarami kolizji i wypadków padają też zwierzęta. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jak również w trosce o dobro zwierząt, Biebrzański Park Narodowy organizuje akcję informacyjną: "JEDŹ ŁOŚTROŻNIE!"


 

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w programie "Aktywni z natury". Program skierowany jest do grup uczniów (współpracujących w ramach klas, samorządów uczniowskich, kół przyrodniczych, świetlic, domów kultury i organizacji młodzieżowych) wraz z nauczycielami lub opiekunami.


 

Każdy z nas jest odpowiedzialny za zmiany klimatyczne na Ziemi. Zacznij już dziś przestrzegać dekalogu klimatycznego.


 

W pierwszy dzień przedłużonego sierpniowego weekendu - 15 sierpnia ruszy II Rajd Rowerowy Suwalszczyzna (Polska) - Suvalkija (Litwa) organizowany przez Suwalski Oddział PTTK.


 

Każdy o nich marzy: wakacje - niezapomniane, wyjątkowe, z klimatem. No właśnie, co zrobić, aby były z klimatem? Najpierw musimy je zaplanować.


 

PTTK - Klub Wodny CANOE w Łomży zaprasza na Ogólnopolski Spływ Kajakowy Biebrza-Narew, który odbędzie się w dniach 6-12 sierpnia 2008r.


 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do kosultacji społecznych na temat budowy tras rowerowych w ramach działania V.2 . Trasy rowerowe Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.


 

PTTK - Klub Wodny CANOE w Łomży organizuje w dniach 11-19 lipca br. Ogólnopolską Młodzieżową Szkołę Turystyki Kajakowej Biebrza-Narew.


 

PTTK - Klub Wodny CANOE w Łomży zaprasza na Ogólnopolski Spływ Kajakowy Jegrznia-Biebrza-Narew, który odbędzie się w dniach 10-18 lipca 2008.


 

Kampania edukacyjna „Kupuj odpowiedzialnie! - Twoje pieniądze kształtują świat” realizowana przez Polską Zieloną Sieć.