ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Programy i projekty ekologiczne

Projekt "Naturalne tynkowanie i wzornictwo - Naural Plastering and Finishing" ma na celu opracowanie modelu szkoleniowego w zakresie tynkowania naturalnego i wzornictwa dla beneficjentów: osób niepełnosprawnych (wiek 16-64) i osób powyżej 50 roku życia pozostających bez zatrudnienia z woj. wielkopolskiego.


 

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w programie "Aktywni z natury". Program skierowany jest do grup uczniów (współpracujących w ramach klas, samorządów uczniowskich, kół przyrodniczych, świetlic, domów kultury i organizacji młodzieżowych) wraz z nauczycielami lub opiekunami.


 

W listopadzie w Warszawie staną pomarańczowe figurki, symbolizujące każdego, kto złoży swój podpis popierajacy manifest klimatyczny. Międzynarodową kampanię "Podpis dla klimatu" zorganizował koncern energetyczny Vattenfall, producent prądu i ciepła w stolicy oraz dostawca energii na Górnym Śląsku.


 

Koalicja Klimatyczna ekologicznych organizacji pozarządowych rozpoczyna ogólnopolską kampanię „Climate Tour”, w ramach której przeprowadzonych zostanie cykl spotkań na temat zmian klimatu z ekspertami w tej dziedzinie.


 

Zapraszamy szkoły do skorzystania z naszej bogatej oferty edukacyjnej.


 

Każdy z nas jest odpowiedzialny za zmiany klimatyczne na Ziemi. Zacznij już dziś przestrzegać dekalogu klimatycznego.


 

Serwis jest elementem kampanii pt.: "Klimat dla Ziemi, Ciepło dla Warszawiaków", prowadzonej przez Fundację Nasza Ziemia wspólnie z firmą Vattenfall Heat Poland.


 

Każdy o nich marzy: wakacje - niezapomniane, wyjątkowe, z klimatem. No właśnie, co zrobić, aby były z klimatem? Najpierw musimy je zaplanować.


 

W tym roku, poprzez udział w projekcie "Czas na las" Fundacji Aeris Futuro, Letnia Szkoła Wyszehradzka była "wolna od emisji CO2". Organizacja projektu według standardów ograniczenia emisji dwutlenku węgla polegała na oszacowaniu ilości wyemitowanego CO2, zastosowaniu zaleceń redukujących tę emisję oraz na zasadzeniu drzew w Babiogórskim Parku Narodowym, które zrównoważyły niekorzystny wpływ gazu na środowisko. Dlatego właśnie 12 lipca, uczestnicy Szkoły wraz z organizatorami i przedstawicielami Fundacji Aeris Futuro zasadzili w Zawoi, bezpośrednim sąsiedztwie Babiej Góry, 210 młodych drzew.


 

Kampania edukacyjna „Kupuj odpowiedzialnie! - Twoje pieniądze kształtują świat” realizowana przez Polską Zieloną Sieć.