ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Programy i projekty ekologiczne

PTTK - Klub Wodny CANOE w Łomży organizuje w dniach 11-19 lipca br. Ogólnopolską Młodzieżową Szkołę Turystyki Kajakowej Biebrza-Narew.


 

PTTK - Klub Wodny CANOE w Łomży zaprasza na Ogólnopolski Spływ Kajakowy Jegrznia-Biebrza-Narew, który odbędzie się w dniach 10-18 lipca 2008.


 

Kampania edukacyjna „Kupuj odpowiedzialnie! - Twoje pieniądze kształtują świat” realizowana przez Polską Zieloną Sieć.


 

W ramach Letniej Akademii Przyrody organizowane będą wycieczki rowerowe dla zainteresowanych poznawaniem przyrody Parku.


 

10 lipca rozpocznie się kolejna Akcja Obrączkowania Ptaków nad Zalewem Siemianówka prowadzona przez studentów.


 

Turystyka zrównoważona, czyli ekoturystyka oznacza aktywne poznawanie świata przy ograniczeniu do minimum negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz lokalną tradycję i kulturę. Celem jest poznanie bogactwa przyrodniczego i/lub kulturowego regionu, w którym się znajdujemy. Turysta taki nie zamyka się w czterech ścianach hotelu. Nawiązuje kontakt z lokalną społecznością, próbuje lokalnych specjałów. Próbuje wtopić się w lokalną społeczność. Nie narzuca swoich obyczajów, ale dostosowuje się. Istotnym elementem jest również korzystanie z usług lokalnych przewodników i biur podróży i zakup lokalnych produktów. Pomagamy wtedy w rozwoju społeczności, którą odwiedzamy, zamiast powiększać budżet międzynarodowych korporacji. Ważne jest też poszanowanie dla przyrody. Turystyka zrównoważona zawiera w sobie chęć poznawania dzikiej przyrody w taki sposób, aby jej nie zniszczyć. Ma to przełożenie na wybór środków transportu, miejsca noclegu i formy wyjazdu. Szczegółowe zalecenia znajdziecie w poradniku poniżej.


 

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków uruchomiło edukacyjny portal internetowy dla dzieci i młodzieży "OTOP Junior", do którego zaprasza uczniów oraz ich nauczycieli.


 

Powiat Siemiatycki zaprasza wszystkich chętnych do udziału w spływie kajakowym w dniach 21-26 czerwca 2008 roku. Zgłoszenia można przesyłać do 10 czerwca.


 

Leśnicy z Głębokiego Brodu postanowili posprzątać Czarną Hańczę. Wszystko z myślą o turystach, którzy wraz z rozpoczęciem letniego sezonu - jak co roku przyjadą tu z całego kraju.


 

Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Suwałkach organizuje osiemnastą edycję Ogólnopolskiego Rajdu Kajakowego po Wigierskim Parku Narodowym.