ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Programy i projekty ekologiczne

Projekt "Naturalne tynkowanie i wzornictwo - Naural Plastering and Finishing" ma na celu opracowanie modelu szkoleniowego w zakresie tynkowania naturalnego i wzornictwa dla beneficjentów: osób niepełnosprawnych (wiek 16-64) i osób powyżej 50 roku życia pozostających bez zatrudnienia z woj. wielkopolskiego.


 

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w programie "Aktywni z natury". Program skierowany jest do grup uczniów (współpracujących w ramach klas, samorządów uczniowskich, kół przyrodniczych, świetlic, domów kultury i organizacji młodzieżowych) wraz z nauczycielami lub opiekunami.


 

Zapraszamy szkoły do skorzystania z naszej bogatej oferty edukacyjnej.


 

Każdy z nas jest odpowiedzialny za zmiany klimatyczne na Ziemi. Zacznij już dziś przestrzegać dekalogu klimatycznego.


 

Wzrasta świadomość proekologiczna Polaków, ale wciąż zbyt mało robimy, by strzec naturę przed szkodliwymi substancjami. KGHM Ecoren postanowił wcielić w życie zasadę małych kroków i rozpoczął właśnie akcję „Energicznie chroń środowisko”, polegającą na zbiórce zużytych baterii w całej firmie.


 

Serwis jest elementem kampanii pt.: "Klimat dla Ziemi, Ciepło dla Warszawiaków", prowadzonej przez Fundację Nasza Ziemia wspólnie z firmą Vattenfall Heat Poland.


 

Każdy o nich marzy: wakacje - niezapomniane, wyjątkowe, z klimatem. No właśnie, co zrobić, aby były z klimatem? Najpierw musimy je zaplanować.


 

Kampania edukacyjna „Kupuj odpowiedzialnie! - Twoje pieniądze kształtują świat” realizowana przez Polską Zieloną Sieć.


 

Twoja organizacja stara się być bardziej ekologiczna i społecznie odpowiedzialna? Wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków - Grupa eFTe Warszawa zaprasza do ściągania nalepek-przypominajek, które pomogą Wam pamiętać o dobrych nawykach i zachęcą do dyskusji.


 

Lokalna Organizacja Turystyczna "Brama na Bagna" w Strękowej Górze uruchomiła Biuro Informacji Ekologicznej, które gromadzi informacje z zakresu ekologii i ochrony środowiska przydatne dla nauczycieli, uczniów i wszystkich zainteresowanych.