ZIELONE WROTA

KRYTERIA WYŚWIETLANIA ARTYKUŁÓW

Programy i projekty ekologiczne

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza do udziału w programie "Aktywni z natury". Program skierowany jest do grup uczniów (współpracujących w ramach klas, samorządów uczniowskich, kół przyrodniczych, świetlic, domów kultury i organizacji młodzieżowych) wraz z nauczycielami lub opiekunami.


 

Wszyscy tkwimy w kulturze masowego konsumpcjonizmu. Kupujemy coraz więcej i więcej. Pochłonięci szaleństwem zakupów nie zauważamy jednak wielu negatywnych zjawisk, które niosą one za sobą. Jednym z nich jest problem odpadów. W jednym z najbliższych dni odpuść sobie zakupy – przyłącz się do corocznej akcji Sprzątania Świata.


 

Wigierski Park Narodowy zaprasza do wzięcia udziału w tegorocznej akcji Sprzątania Świata 19 września 2008 roku.


 

Zapraszamy szkoły do skorzystania z naszej bogatej oferty edukacyjnej.


 

Wszyscy tkwimy w kulturze masowego konsumpcjonizmu. Kupujemy coraz więcej i więcej. Pochłonięci szaleństwem zakupów nie zauważamy jednak wielu negatywnych zjawisk, które niosą one za sobą. Jednym z nich jest problem odpadów.


 

Ruszyła bilboardowa kampania społeczna Fundacji PlasticsEurope Polska i Fundacji Nasza Ziemia pt. „Chroń klimat i środowisko. Segreguj odpady z tworzyw sztucznych – odzyskuj materiał lub energię”.


 

Wzrasta świadomość proekologiczna Polaków, ale wciąż zbyt mało robimy, by strzec naturę przed szkodliwymi substancjami. KGHM Ecoren postanowił wcielić w życie zasadę małych kroków i rozpoczął właśnie akcję „Energicznie chroń środowisko”, polegającą na zbiórce zużytych baterii w całej firmie.


 

Kampania edukacyjna „Kupuj odpowiedzialnie! - Twoje pieniądze kształtują świat” realizowana przez Polską Zieloną Sieć.


 

Idąc za przykładem Zachodu, coraz więcej polskich miast rozważa wprowadzenie zakazu bezpłatnego rozdawania torebek foliowych klientom sklepów. Argumentem jest ekologia – ale dlaczego właściwie warto zrezygnować z foliówek?


 

Leśnicy z Głębokiego Brodu postanowili posprzątać Czarną Hańczę. Wszystko z myślą o turystach, którzy wraz z rozpoczęciem letniego sezonu - jak co roku przyjadą tu z całego kraju.