ZIELONE WROTA

Letnia Akademia Przyrody

Wigierski Park Narodowy zaprasza wszystkich chętnych – od lat 5 do 105 - na letnie spotkania z przyrodą. W programie warsztaty przyrodnicze, wycieczki rowerowe, warsztaty fotograficzne, konkurs fotograficzny i pokazy filmów.


 

ZIELONY AUTOBUS – WARSZTATY PRZYRODNICZE
Zapraszamy do odkrywania tajników przyrody podczas warsztatów przyrodniczych w Ośrodku Edukacji Środowiskowej nad jeziorem Wigry (Słupie). Spotkania przeznaczone są dla wszystkich chętnych – dzieci z rodzicami, młodzieży, dorosłych. Nie zabraknie konkursów, quizów, zabaw i nagród ! Termin: każdy piątek wakacji (oprócz 15 sierpnia). Rozpoczynamy już 4 lipca ! Dojazd i powrót: autobus miejski, linia nr 4, (ul. Nowomiejska -10.30; Pułaskiego; Utrata; Płociczno, Słupie – godzina 11.10; powrót o godzinie 14.10 ze Słupia, tą samą trasą co dojazd).  Koszt przejazdu autobusem - zgodnie z obowiązującym cennikiem PGK.  Dodatkowe informacje: 087 5632 545. Udział grup zorganizowanych - wyłącznie po uzgodnieniu telefonicznym.
Przystanek autobusowy nad Zatoką Słupiańską jeziora Wigry położony jest na trasie malowniczej i arcyciekawej ścieżki edukacyjnej „Jeziora” oraz licznych turystycznych szlaków pieszych i rowerowych!!

 

POZNAJ WIGIERSKI PARK NARODOWY NA ROWERZE
Zapraszamy na wakacyjne wycieczki rowerowe. Termin: każdy czwartek wakacji o godzinie 10.00 Rozpoczęcie 3 lipca! Wyjazd spod siedziby WPN w Krzywem. Zgłoszenia przyjmowane są w Centrum Informacji Turystycznej WPN pod numerem telefonu 087 5632 562 do środy poprzedzającej wycieczkę, do godziny 13.00. Wycieczki na rowerach własnych, możliwość odpłatnego wynajęcia na miejscu. Udział dzieci – wyłączni pod opieką dorosłych.

 

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE – OKO W OKO Z PRZYRODĄ
Warsztaty są przeznaczone dla osób początkujących, posiadających własny sprzęt fotograficzny (najlepiej tzw. lustrzanki cyfrowe). Termin i miejsce: 17 -18 lipca oraz 31 lipca i 1 sierpnia – „Dziupla” przy siedzibie WPN w Krzywem. Rozpoczęcie o godzinie 9.00. W programie: zajęcia teoretyczne i praktyczne, prezentacja prac własnych prowadzących i uczestników.  Dojazd: we własnym zakresie. Na warsztaty należy wcześniej zgłosić się telefonicznie pod numerem telefonu: 087 5632 554.

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY „WŚRÓD LASÓW I JEZIOR”
W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby amatorsko zajmujące się fotografowaniem. Prace na konkurs można nadsyłać do 5 września 2008 r. Prace uczestników będą opublikowane w wydawnictwie poświęconym działalności edukacyjnej i prezentowane na wystawie w siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego. Regulamin dostępny na stronie internetowej http://www.wigry.win.pl

 

ZIELONE KINO
W lipcu i sierpniu, w sali konferencyjnej WPN, w każdy czwartek (przez wycieczką rowerową) o godzinie 9.00 będzie można nieodpłatnie obejrzeć filmy poświęcone parkom narodowym w Polsce. Ponadto zorganizowane zostaną pokazy ciekawych filmów przyrodniczych w plenerze oraz w Ośrodku Edukacji Środowiskowej WPN. Szczegółowy program pokazów dostępny będzie na stronie internetowej http://www.wigry.win.pl


Uwaga: Zajęcia, pokazy, wycieczki rowerowe prowadzone są bezpłatnie, obowiązuje jedynie posiadanie ważnej karty wstępu do WPN.

 

 

Patronat nad Letnią Akademią Przyrody:

Prezydent Miasta Suwałki – Pan Józef Gajewski
Patronat medialny: Radio 5, Tygodni Suwalski
Sponsorzy: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Urząd Miasta Suwałki, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Suwałkach Spółka z o. o; Gmina Suwałki