ZIELONE WROTA

Szlak ,,Dolina Śliny"

Szlak rowerowy o kolorze żółtym i długości 33 km łączy Ośrodek ,,Brama na Bagna" w Strękowej Górze z Narwiańskim Parkiem Narodowym.


Trasa:

Strękowa Góra - Rudniki - Łaś Toczyłowo - Targonie Wity - Zawady - Zalesie Łabędzkie - Kobylin-Borzymy - Kurowo

 

Jadąc szlakiem, możemy podziwiać meandrującą Narew i jej dopływ - Ślinę, graniczną rzekę pomiędzy Mazowszem a Podlasiem. Następnie szlak wiedzie przez tereny nadnarwiańskie o tradycyjnej wiejskiej architekturze. Ostatni odcinek prowadzi wzdłuż anastomozującego odcinka Narwi, kończąc swój bieg w Kurowie. Można tu zwiedzić zabytkowy zespół parkowo - dworski z XIX wieku, muzeum Narwiańskiego Parku Narodowego, obejrzeć panoramę Narwi z baszty lub wieży widokowej lub zwiedzać bagna po specjalnie wybudowanej kładce.

 

Zobacz przebie trasy (kliknij aby powiększyć):

 

 

 

Dokładny przebieg szlaku wraz z lokalizacją na mapie obejrzysz również na tablicy sieci szlaków rowerowych przy Ośrodku ,,Brama na Bagna" w Strękowej Górze, gdzie podziwiać można niedawno odsłonięty pomnik śledzia i pokazowe instalacje kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych. Jeśli nie dysponujesz własnym rowerem - zapytaj o możliwość skorzystania z roweru w Ośrodku ,,Brama na Bagna".

 

Masz dosyć kapryśnego lata w mieście? Odetchniesz i nabierzesz sił na szlakach rowerowych ,,Brama na Bagna", które bezpiecznie przeprowadzą Cię przez bagienne obrzeża Biebrzańskiego i Narwiańskiego Parku Narodowego. Ukoisz się sielskością - pieszczotą porannej mgły i powiewu wiatru, pejzażem wiejskiej architektury, zapachem żniw, smakiem przydrożnych jeżyn. Kto wie, może nawet spotkasz łosia?

Zapraszamy na szlaki rowerowe obszaru ,,Brama na Bagna".

 

Na stronie internetowej www.bramanabagna.pl znajdziesz mapę dojazdu.