ZIELONE WROTA

Szlak ,,Strękowa Góra - Łaś Toczyłowo"

Szlak zielony o długości 19,5 km prezentuje ,,w pigułce" walory przyrodnicze i krajobrazowe doliny Narwi oraz obrzeży Biebrzańskiego Parku Narodowego.


Trasa:

Strękowa Góra - Kleszcze - Giełczyn - Brzeziny - Laskowiec - Zajki - Łaś Toczyłowo

 

Po drodze w miejscowości Giełczyn podziwiać można zabytkową architekturę wsi z drewnianym kościołem i starym pomnikowym dębem. Na trasie ujrzysz  też szereg gniazd bocianich oraz wspaniały widok meandrującej Narwi. Szlak w miejscowości Łaś Toczyłowo łączy się ze szlakiem rowerowym Doliny Śliny, którym można wrócić do Ośrodka ,,Brama na Bagna" w Strękowej Górze bądź udać w dalszą drogę do Narwiańskiego Parku Narodowego.

 

Zobacz przebieg trasy (kliknij aby powiekszyć):

 

 

 

 

Dokładny przebieg szlaku wraz z lokalizacją na mapie obejrzysz również na tablicy sieci szlaków rowerowych przy Ośrodku ,,Brama na Bagna" w Strękowej Górze, gdzie podziwiać można niedawno odsłonięty pomnik śledzia i pokazowe instalacje kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych. Jeśli nie dysponujesz własnym rowerem - zapytaj o możliwość skorzystania z roweru w Ośrodku ,,Brama na Bagna".

 

Masz dosyć kapryśnego lata w mieście? Odetchniesz i nabierzesz sił na szlakach rowerowych ,,Brama na Bagna", które bezpiecznie przeprowadzą Cię przez bagienne obrzeża Biebrzańskiego i Narwiańskiego Parku Narodowego. Ukoisz się sielskością - pieszczotą porannej mgły i powiewu wiatru, pejzażem wiejskiej architektury, zapachem żniw, smakiem przydrożnych jeżyn. Kto wie, może nawet spotkasz łosia?

 

Zapraszamy na szlaki rowerowe obszaru ,,Brama na Bagna".

Na stronie www.bramanabagna" znajduje się mapa dojazdu.

 

Szlak rowerowy ,,Strękowa Góra - Łaś Toczyłowo" został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Środki Przejściowe.