ZIELONE WROTA

16.07.2007

Rozlewiska jak wiosną

Opady deszczu które nękały nas od kilku tygodni, spowodowały ponowne wystąpienie rzek z brzegów - zjawisko raczej niespotykane w letniej aurze. Z rozlewisk masowo korzystają ptaki, których całe stada mozna było obserwować na Narwi i Biebrzy.


Z wysokiego brzegu doliny Biebrzy w okolicach Sztabina można było obserwować setki ptaków, żerujących na szeroko rozlanej po łąkach rzece. A że w uczcie uczestniczyły wyklute juz w tym roku młode, efekt był tym samym zwielokrotniony.

 

Spróbuj policzyć bociany na tym zdjęciu (klinkij aby powiekszyć):

 

Bociany

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z jednego stanowiska obserwacyjnego można było naliczyć ponad 100 bocianów, kilkanaście czapli, niezliczone stada rybitw i unoszących się nad głową szpaków.

 

Czaple
Rybitwy
Szpaki
Szpaki

 

 

 


15.10.2008

Białowieski Park Narodowy zaprasza nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w VII edycji Szkolnego Programu Ekozespołów realizowanej w roku szkolnym 2008/2009 przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego.


 

14.10.2008

Centrum Edukacji Obywatelskiej zachęca nauczycieli z całej Polski do przeprowadzenia w swojej szkole lekcji na temat wielokulturowości i śladów współistnienia różnych kultur w ich regionie. Skorzystajcie z nowatorskich materiałów przygotowanych przez CEO w ramach projektu Wspólna przeszłość - wspólna przyszłość i wygrajcie zestaw książek.