ZIELONE WROTA

Wystawa "Historia i tradycje rybołówstwa nad Wigrami"

Wigierski Park Narodowy, Czerwony Folwark k/Suwałk


 

 

 

Wystawa "Historia i tradycje rybołówstwa nad Wigrami" mieści się w Czerwonym Folwarku. Została ona zlokalizowana w magazynach bazy rybackiej.

 

Wystawę udało się zorganizować dzięki środkom NFOŚiGW oraz dobrej woli i zaangażowaniu wielu instytucji i osób prywatnych, m.in. Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Muzeum Kanału Augustowskiego, Sejneńskiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, Piotra Malczewskiego, Tadeusza Smagacza, Jana Korsakowskiego i wielu innych.

 

 

Wystawę adresujemy do wszystkich, którym bliskie sercu są walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe okolic jeziora Wigry, w szczególności osób zainteresowanych wędkarstwem i rybactwem. Poza licznymi posterami zobaczymy wiele ciekawych eksponatów, m. in. dłubankę, łódź, kuter, kruszarkę do lodu, model aparatu inkubacyjnego ikry oraz liczny sprzęt rybacki stosowany do połowu ryb i raków. Na wystawie można obejrzeć wypreparowane okazy niektórych gatunków ryb oraz filmy o tematyce rybackiej.

 

 

Wystawa czynna jest codziennie w okresie letnim w godz. 8-20. Więcej informacji w CIT WPN: tel. 87/ 563 25 62, fax. 87/ 563 25 41, e-mail turystyka@wigry.org.pl lub bezpośrednio na wystawie w Czerwonym Folwarku: tel. 87/ 516 42 25.
Istnieje możliwość dotarcia do wystawy z wody z jeziora Postaw: jest pomost, do którego można przybić.

Opłata: karta wstępu do parku: 3 zł (ulgowa 1,5 zł)