ZIELONE WROTA

Prasy i belownice do odpadów - Orwak

Prasy i belownice do odpadów - Orwak


 

FrontLine


Ładne i ciche systemy, idealne do prasowania odpadów i belowania surowców wtórnych w takich miejscach, jak kawiarnie, biura, sklepy, bary fast-food i apteki. Są szczególnie doceniane tam, gdzie otwarte przestrzenie i bliskość klientów stawiają surowe wymogi w zakresie estetyki projektu i wyglądu komponującego się z wnętrzem.

Orwak LE FL 
Oparty na genialnym systemie modułowym i wykonany z trwałych stopów aluminium. Cały system składa się z modułów do dowolnej aranżacji.

Orwak LE TL 
Oparty na genialnym systemie modułowym. Wykonany z opornych na zużycie stopów aluminium. Cały system  zbudowany jest z modułów do dowolnej aranżacji. Kilka metrów kwadratowych podłogi to wszystko czego potrzebujesz, aby stworzyć swóją własną stację recyklingu, w której wygodnie posortujesz i sprasujesz odpady. Little Elephant prasuje do standardowych pojemników na odpady, worków i bel.

 

InLine


Systemy zaspokajające dwie podstawowe potrzeby w różnych branżach przemysłu:
• Prasowanie opakowań wchodzących – tektura, tworzywa sztuczne, taśmy stalowe itd.
• Prasowanie odpadów poprodukcyjnych, resztek materiałów produkcyjnych i zwrotów – ścinek drukar-skich, odpadów metalowych z obróbki, tworzyw sztucz-nych, pojemników itd.
W tej grupie dostępne są również systemy do zadań specjalnych.


Orwak 5010-E 
Mała belownica z załadunkiem od góry do odpadów opakowaniowych takich jak np.: tektura, papier czy tworzywa sztuczne. Waga beli: do 50 kg tektura/80 kg folia.

Orwak 5030-CE 
Wyciska ciecze z odpadów tetra-pak z zawartością np. soków owocowych i innych napojów lub produktów mlecznych i odprowadza je do specjalnego, wbudowanego zbiornika.
Orwak 5030-N HD 
Prasuje odpady agresywne, takie jak szklane słoiki i puszki z resztkami płynnych substancji chemicznych bezpośrednio do stalowych beczek, w celu łatwiejszego ich zagospodarowania.
Orwak 6040-HDC 
Niedużych rozmiarów, ale bardzo mocna belownica z załadunkiem od góry, z funkcją krzyżowego wiązania beli, do prasowania twardych materiałów, takich jak kanistry plastikowe, metalowe taśmy, butelki PET oraz stalowe puszki po farbach.
Waga beli: do 55 kg tektura/65 kg folia.

 

SortLine


Szereg ładowanych od góry belownic, które mogą zostać dowolnie rozbudowane do wielokomorowego systemu. Znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba sortowania u źródła i belowania, celem dal-szego przekazania do recyklingu lub składowania.


Orwak 5070
Mała belownica z załadunkiem od góry, która może być rozbudowana o dodatkowe komory w celu łatwiejszego sortowania i belowania różnych typów odpadów. Waga beli: do 50 kg tektura/80 kg folia.
Orwak 5070-Combi 
Połączenie kompaktora prasującego odpad mieszany (komunalny) w pojemnikach na odpady i belownicy do prasowania suchych oraz wilgotnych odpadów stałych. Waga beli: do 50 kg tektura/80 kg tworzywa sztuczne.

Orwak 5070-HDC 
Wielokomorowy, z załadunkiem od góry system sortowania i prasowania tektury, papieru, tworzyw sztucznych, butelek PET, puszek, pustych worków itp. Masa beli do 80 kg (tektura falista).

Orwak 9020 
Nasz prawdziwy zawodnik wagi ciężkiej. System dla przedsiębiorstw o znacznych ilościach zużytych materiałów opakowaniowych przeznaczonych do recyklingu itp. Produkuje bele o masie do 300 kg (tworzywa sztuczne). Model 9020 D jest łatwy w obsłudze i w każdej chwili można go rozbudować o dodatkowe komory, jeśli potrzeby firmy zwiększą się. Głowica prasująca przesuwa się płynnie nad właściwą komorę.
Orwak LE TL 
Oparty na genialnym systemie modułowym. Wykonany z opornych na zużycie stopów aluminium. Cały system  zbudowany jest z modułów do dowolnej aranżacji. Kilka metrów kwadratowych podłogi to wszystko czego potrzebujesz, aby stworzyć swóją własną stację recyklingu, w której wygodnie posortujesz i sprasujesz odpady. Little Elephant prasuje do standardowych pojemników na odpady, worków i bel.

 

HeavyLine


Wysokowydajne systemy przeznaczone do prasowania dużych ilości odpadów, zazwyczaj występujących w większych zakładach przemysłowych, w sprzedaży detalicznej artykułów spożywczych i innych niż spożywcze, w handlu hurtowym, dużych hotelach, centrach dystrybucyjnych itd.

Orwak 2500 DC 
Prasa do beczek o wydajności do 60 beczek na godzinę, z wbudowanym systemem odprowadzania cieczy do zbiornika.

Orwak 3400 
Duża wydajność i proste działanie połączone z bezpieczeństwem operatora. Odpowiednie urządzenie dla klientów, takich jak supermarkety i zakłady produkcyjne posiadające znaczne ilości odpadu opakowaniowego.

Orwak 3600 
Firmy produkujące znaczne ilości odpadów recyklingowych potrzebują szybkiego, bezpiecznego i rentownego sposobu ich zagospodarowania.
Największa i najmocniejsza belownica Orwaka- model 3600 o załadunku frontalnym prasuje odpady z siłą 50 ton i jest w stanie podołać nawet najcięższej pracy.

Orwak 3800 
Pudła tekturowe szerokości do 1500 mm zostają sprasowane w przeciągu kilkudziesięciu sekund.
Wygodny i bezpieczny załadunek. W zamian odzyskasz cenną powierzchnię magazynową i zredukujesz koszty. Nieskomplikowana obsługa.
Belownica Orwak 3800 z dużą "paszczą" jest w stanie połknąć niewyobrażalne ilości materiałów recyklingowych. Drzwi żaluzjowe otwierają się automatycznie po zakończeniu każdego cyklu prasowania.

 

GenLine

 

Szeroka gama systemów Orwak o przeznaczeniu ogól-nym, znajdujących zastosowanie w średnich i dużych przedsiębiorstwach, punktach sprzedaży detalicz-nej artykułów spożywczych i innych niż spożywcze, średniej wielkości hurtowniach, większych instytuc-jach edukacyjnych, szpitalach, klinikach, na pokładach promów i statków itd.

Orwak 3100 
Wyśmienita dla firm o mniejszej ilości odpadów do zbelowania. Bele o masie do 50 kg łatwo dają się przemieścić dzięki dołączonemu gratis wózkowi Orwaka. Niezawodny partner w recyklingu i trosce o środowisko. Wysoka wydajność na powierzchni pół metra kwadratowego podłogi.
Orwak 3200 
Orwak 3200 to twój najpewniejszy partner w belowaniu średnio duźych ilości tektury falistej i folii. Zapewnia nawet dziesięciokrotną redukcję objętości odpadów dzięki naciskowi 2,5 kg/cm2. Transport powietrza jest kosztowny
Orwak 3200-COMBI 
Połączenie belownicy i prasy do beczek z wbudowanym zbiornikiem na ciecz. Waga beli: do 80 kg tektura/100 kg folia.
Orwak 3300 
Orwak 3300 jest rezultatem ponad trzydziestoletniego doświadczenia firmy na rynku. Jak zawsze bezpieczna i niezawodna. Szybkość i siła zapewniają efektywną pracę, zaś nowoczesny wygląd i kompaktowa konstrukcja pasują do każdego otoczenia.
Orwak 4100 
Kompaktor z załadunkiem od góry do prasowania w pojemnikach o poj. 1100 l. Prasuje odpady mieszane w różnych typach pojemników.
Orwak 5030 
Kompaktor pozwalający na dziesięciokrotną redukcję objętości odpadów w workach. Prasowanie bezpośrednio do worków zapobiega wydostawaniu się cieczy i nieprzyjemnych zapachów.
Orwak 5031/5031-E 
Mała, aczkolwiek wszechstronna belownica/prasa z załadunkiem do góry, prasująca w bele lub do plastikowych worków. Waga beli lub paczki w 5031/5031-E: do 50 kg/65 kg.

 

Producent:
Tomra Orwak Polska Sp. z o.o.
ul. Felsztyńskiego 50
93-582 Łódź
tel.    +48 42 648 79 17
faks: +42 648 21 85
nfo@orwak.com.pl
www.orwak.com.pl