EDUKACJA EKOLOGICZNA -> Programy i projekty ekologiczne

VII edycja programu Szkolnych Ekozespołów

Białowieski Park Narodowy zaprasza nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w VII edycji Szkolnego Programu Ekozespołów realizowanej w roku szkolnym 2008/2009 przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego.


Szkolny Program Ekozespołów realizowany jest w regionie Białowieskiego Parku Narodowego od kilku lat. W wielu szkołach jest już doskonale znany, gdyż uczniowie i nauczyciele prowadzili go realizując szereg przedsięwzięć związanych z ochroną zasobów naturalnych, zdrowym odżywianiem, czy dbałością o najbliższą okolicę. Wiele szkół kontynuuje realizację programu od siedmiu lat, ale też w każdym roku zgłaszają się nowi, zainteresowani nauczyciele, którzy podejmują z uczniami różnorodne działania.

 

Ekozespoły przywędrowały do Polski ze Skandynawii za sprawą Fundacji GAP – Polska (Plan Globalnego Działania na rzecz Ziemi), która koordynuje program na szczeblu ogólnopolskim poprzez współpracę z ośrodkami lokalnymi, do których należy również Białowieski Park Narodowy.

 

O szczegółach programu można dowiedzieć się na stronie internetowej fundacji www.gappolska.org, regulamin konkursu obowiązujący w naszym ośrodku regionalnym można odnaleźć na stronie internetowej BPN pod adresem www.bpn.com.pl w dziale edukacja, w zakładce ekozespoły.

Dodatkowych informacji udziela Grażyna Kowalczyk - koordonator regionalny programu, pod nr tel. 0 85 682 97 32; e-mail: gkowal@bpn.com.pl

 

Zapraszamy do realizacji programu w przedszkolach i szkołach w bieżącym roku szkolnym.


Formularze do pobrania:

Regulamin - gimnazjum

Regulamin - szkoła podstawowa, przedszkole

 

Organizator:

Białowieski Park Narodowy
Zielone Wrota 2006-2020 © Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju "AGRO-GROUP"